Du är här

Riksprovet 2015

Resultat EKL

Placering Hund Förare Pris Summa Spår Vatten Fält Apport
1 Avenbokens Nelly Anders Håkansson 1 173 10 9 8 9
2 Bögeskovens Messie Per Ivanhoe 1 167 9 10 8 5
3 Hedängens G-Tosca Jimmy Johansson 1 165 10 7 8 10
  Teiens Mieto Dag Teien 1 162 9 9 7 10
  Prästgårdens B-Approx Ingemar Johansson 2 160 10 10 6 10
  Amira Jonny Bergh 2 157 8 9 7 9
  Carnbrings Nexor Fredrik Liljehöök 2 155 10 9 7 5
  Herrskapets F-Skimmra Leif Sörvik 2 150 10 10 5 10
  Berlioz Nils Linde 2 150 10 10 5 10
  Fasanvingens Alma Jimmy Johansson 2 148 10 10 5 9
  Stenbitens Hedda Bertil Axelsson 2 143 6 7 7 10
  Katholts Iris Uffe Bäck Andersen 2 138 6 8 6 10
  Trollängens Traj Johan Karén 2 131 5 8 6 8
  Glesbygdens Alfa Erik Gustafsson   117 9 EG 7 10
  KH Storbergets Era Kai Dalane   103 9 EG 6 8
  Xantemi’s Glimma Elisabeth Manninger   100 10 EG 5 10
  Ripuddens Axa Tommy Kans   100 EG   8 10
  Glesbygdens Amirall Stefan Hellström   97 9 EG 5 10
  Rakka Lennart Andersson   90 EG   7 10
  Barraxans Berra Jim Vejby   88 EG   7 9
  Ullekalvs Silma Ulf Kleist   84 EG   7 7
  Trolllängens Tova Karl-Oskar Lund   80 EG   6 10
  Speldammens Stiff Lisa Danielsson   80 EG   6 10
  Trollängens Tilde Maria Sandström   78 EG   6 9
  Vindvinets Dixie Anders Björklund   62 EG   5 6
  Münsterhusets Fair Peter Ehrenheim   0     EG  
  Duktige Dunder C-M Olofsson   0     EG  
  Münsterhusets C Colt Henrik Enström   0     EG  
  Lillös Simson Birger Knutsson   0     EG  
  Trollängens S Krut Conny Andersson   0     EG  
  Trollängens Ragnar Matti Palm   0     EG  
  Hasselkrogens Yava Kerstin Hoas   0     EG  
  Jagtgårdens Loke Freddy Friborg Madsen 0     EG  
  Münsterhusets Tikka Robin Morgan   0     EG  
  Trollängens R Lisbeth Göran Lang   0     EG  
  Xantemis Foxi Marina Skotte   0     EG  
  Låsahusets Djingis Johan Segergren   0     EG  
  Herbaria’s Levisticum Agneta Bellqvist   0     EG  
  Bögeskovens Gus Per Ivanhoe   0     EG  
  Pitkäsaaren Masur Anna Klockervold   0     EG  
  Kornknarrens Elli Anders Tegnér   0     EG  
  Tavelsjöbergets Bonnie Marielle Rönnebro       EG  

Resultat UKL

Placering Hund Förare Pris Summa Spår Vatten Fält Apport
1 Siniesaivos Eira Marielle Rönnebro 1 181 10 9 9 8
2 Unni Ingemar Johansson 1 171 10 9 8 8
3 Brevikens Gutta Göran Lang 1 170 10 10 7 10
  Trubadurens Bessie-Smith Cecilia Landén 1 170 10 10 7 10
  Stebas Rune Gunnar Pettersson 1 170 10 6 9 10
  Tjuvskyttens Cleo Philip Liljehöök 1 168 10 8 8 9
  Glesbygdens Hilmer Hagel Cecilia Ungerstedt 1 163 10 7 8 9
  Trubadurens Carmen Mcrae Cecilia Landén 1 162 9 9 7 10
  Trehöjens Bolt Lars Olsson 2 160 10 10 6 10
  Brevikens Gösta Håkan Åberg 2 155 9 8 7 9
  Teiens Peregrin Dag Teien 2 151 7 10 7 5
  Tjärnhedens Balder P-Å Lindberg 2 150 10 10 5 10
  Hyltebäckens Ofelia Rebecca Aspelin 2 141 9 10 5 7
  Münstersystrarnas Bemachon Agneta Aldor 2 137 9 10 5 5
  Fjällbrisens Parkas Jenny Olsson 2 136 8 10 5 6
  Myräkkälän HC Metso Anna Klockervold 2 130 7 7 6 7
  Myräkkälän HC Vili Lars Hallerfors   101 7 EG 6 10
  Ripuddens Blaise Stig-Åke Almqvist   80 10 10 EG  
  Jazzamarkens Messi B-G Andersson   80 10 10 EG  
  Vittra Roger Isaksson   80 10 10 EFF  
  Huntingbrownes Jingla Linda Alleborg   74 8 10 EG  
  Hella’s Ziska Anna Nylander   66 7 9 EG  
  Ripuddens Bailey Jonny Bergh   50 EG 10 EG  
  Stenbitens Stella Arne Herrlin   30 10 EG EG  
  Brevikens Gördis Agneta Ericsson   27 9 EG EG  
  Münsterledets Gonzo Ann-Charlotte Quint   24 8 EG EG  
  Ripuddens Baronessa Tommy Kans   0     EG  
  Stenbitens Bombibitt Sten Rönnerling   0     EG  
  Supernatural Superserious vom Reindel Tommy Wingren   0     EG  
  Teiens Othello Dag Teien   0     EFF  
  Tjuvskyttens Chess Henrik Boström   0     EG  
  Huntingbrownes Jara Johan Lindmark   0     EG  
  Stenbitens Chiva Sten Rönnerling   0     EFF  
  Ripuddens Bolt Anna-Carin Karlsson   0     EG  
  Stenbitens Maister Sten Rönnerling   0     EG