Du är här

Domare

Här hittar du Östras domare för jaktprov och viltspår. Ta chansen och anordna ett särskilt prov. Kontakta någon av avdelningens domare och provledare för träningstips och prov.

Jaktprovsdomare

Aldor Agneta, Lidingö, 076-790 45 10

agneta@aldor.nu Eftersöks domare.

Pär-Lars Cummings, Upplands-Väsby, 070-770 70 60

plc.cummings@gmail.com Eftersöks domare.

Holmström Mikael, Rimbo 070-627 55 14 

micke.holmstrm@gmail.com

Mattsson Kjell, Vattholma 070-642 23 98 

kjell.lillakumlan@gmail.com

Olofsson Carl-Magnus, Örsundsbro 070-598 55 39 

calex201@gmail.com

Rönnberg, Jörgen, Grödinge 073-677 82 07 

ronnberg.joli@gmail.com

Sundvall Kenneth, Stora Sundby 070-556 11 52 

kenneth.sundvall@gmail.com

 

Viltspårdomare

Grennard Mikael, Enhörna 070-588 67 79 

mikael@bjornfoten.se

Wester Heinz, Sigtuna 070-299 38 80

heinz@smarthunting.se

Allonen Arne, Torshälla 070-636 66 51 

arne.allonen@gmail.com

Gillstedt Anders, Enköping 070-688 77 51 

andersviggeby@hotmail.com

Bodén Lisbeth, Forsmark 072-577 02 38 

lisbethboden@outlook.com

Bellqvist Lennart, Uppsala 070-233 62 14 l

bellqvist@hotmail.com