Du är här

PM Novemberprovet 2-3/11

SVK Västsvenska

Ordinarie fältprov ”Novemberprovet”

2019-11-02 och 2019-11-03
 

Domare:
Patrik Sjöström

Anders Håkansson

Angelica Hammarström

Tomas Olofsson

Jan Thörnqvist

Peter Book

 

Provledare:

Ewa Book, 0705162043

Bernt Andersson, 0706092652

 

Registrering:
Plats: Mössebergs camping, Falköping,
ingång vid receptionen

17.30 – 18.30 fredag kväll

Från 06.45 lördag och söndag morgon.
Visa upp regiestreringsbevis och giltiga vaccinationer.

 

Frågor om mat/boende:

Kontakta Kristina Svenberg: 0708818233

 

Samling båda dagar:
07.30 på stora parkeringen utanför Mössebergs Camping.

Därifrån åker vi gruppvis ut till markerna.

 

Gruppindelning:
OBS! Kommer att uppdateras löpande!

 

Lördag 2/11:

 

Alingsås/Vittene

 

Alingsås/Rödene

 

Anders Håkansson

 

Patrik Sjöström

ÖKL

Trubadurens Vera Lynn

UKL

Pimen´s Dina

ÖKL

Wermut Z Czarnego Dworu

UKL

Skrämmens F-Atlas

ÖKL

Viarps Alva

UKL

Skrämmens G-Iris

ÖKL

Vijaga Ronja

UKL

Skrämmens F-Maddox

ÖKL

Pimen's Benita

UKL

Skrämmens F-Tessla

ÖKL

Towas X Xita

UKL

Skrämmes F Tyra

ÖKL

Munsterhusets Elli

UKL

Skrämmens G-Cesar

EKL

Fugleskogens KR Bailey

UKL

Vägestorps Idun

EKL

Haugtun`s Hfe Chantho

UKL

Your Choice Fabulous Ferrari

EKL

Ripudden´s Dixi

UKL

Lejontämjarens A'Meila

EKL

Sandlands Axxa

UKL

Münsterkullens Pigalle

EKL

Bøgeskoven's Bravehart

   
       
 

Falköping/Agnestad                

Töreboda                                     

 

Peter Book

 

 Angelica Hammarström

ÖKL

Skrämmens D-Tyxi

ÖKL

Fugleskogen's CIS Noomi

ÖKL

Viltjägarens Axa

ÖKL

Jokilakian Paavo Nurmi

ÖKL

Vittra

ÖKL

Münstersystrarnas Divine

ÖKL

Tarmokas Odelma

ÖKL

Münstersystrarnas Duffy

EKL

Hunt Hard Gundogs Atomic Lava

ÖKL

Sondenii

EKL

Skrämmens C-Xi

ÖKL

Stjärnbergets Abl Mira

EKL

Uri vom Kiefernwalde

ÖKL

Suldølen's AES Tullamore

EKL

Kili

ÖKL

Sångbergets Ättja

EKL

Munsterhusets Dusty

ÖKL

Jaktfjällans Pulver

EKL

Münsterkullens Fyra Ess

ÖKL

Sandlands Beannie

EKL

Choco

ÖKL

Sandlands Birk

EKL

Simba

   
       
 

Tidaholm/Gimmene

 

Tidaholm/Hasslekärr

 

Tomas Olofsson

 

Jan Thörnqvist

UKL

Häxjaktens GJ Yngve

ÖKL

Huntingbrownes Jingla

UKL

Tjärnhedens Itzel

ÖKL

Pimen´s Dollar

UKL

Your Choice Coolest Cadillac

ÖKL

Bergtuns Darco

UKL

Skrämmens F-Kompis

ÖKL

Busvizlans Hunting henke

UKL

Hunt Hard Gundogs Atomic Storm

ÖKL

Cindy vom Pfaffenbuck, Vera

UKL

Noemi di terra laboris

ÖKL

Engaviddens Quinn

UKL

Fugleskogen´s EDT Frodo

ÖKL

Familien Mögelhöjs Bessie

ÖKL

Wildbachberger Hippie

ÖKL

Münstersystrarnas Dime

ÖKL

Häxjaktens GH Vässla

ÖKL

Heikki

ÖKL

Trubadurens Mighty Sam McClain

ÖKL

Harry

ÖKL

Vivaldi

ÖKL

Night Force Up-And-Caming

ÖKL

Skrämmens C-Balder

ÖKL

Tappra Saga

       

Reserver:

   

ÖKL

Fugleskogens kr-ina

   

EKL

Jaktfröydens bbb grave digger

 

 

 

Söndag 3/11

 

Alingsås/Vittene                       

Alingsås/Rödene                       

 

Anders Håkansson

 

Patrik Sjöström

ÖKL

Skrämmens D-Tyxi

UKL

Häxjaktens GJ Yngve

ÖKL

Viltjägarens Axa

UKL

Tjärnhedens Itzel

ÖKL

Vittra

UKL

Your Choice Coolest Caddilac

EKL

Simba

UKL

Skrämmens F-Kompis

EKL

Perletjønna's Zicita

UKL

Hunt Hard Gundogs Atomic Storm

EKL

Uri vom Kiefernwalde

UKL

Noemi di terra laboris

EKL

Kili

ÖKL

Skrämmens E-LINN

EKL

Munsterhusets Dusty

ÖKL

Wildbachberger Hippie

EKL

Münsterkullens Fyra Ess

ÖKL

Häxjaktens GH Vässla

EKL

Choco

ÖKL

Trubadurens Mighty Sam McClain

EKL

Vitjars Saga

ÖKL

Vivaldi

EKL

Hunt Hard Gundogs Atomic Lava

ÖKL

Skrämmens C-Balder

       
 

Falköping/Agnestad                

Töreboda                                     

 

Peter Book

 

 Angelica Hammarström

ÖKL

Trubadurens Vera Lynn

ÖKL

Huntingbrownes Jingla

ÖKL

Wermut Z Czarnego Dworu

ÖKL

Pimen´s Dollar

ÖKL

Viarps Alva

ÖKL

Bergtuns Darco

ÖKL

Vijaga Ronja

ÖKL

Cindy vom Pfaffenbuck, Vera

ÖKL

Pimen's Benita

ÖKL

Engaviddens Quinn

ÖKL

Towas X Xita

ÖKL

Familien Mögelhöjs Bessie

EKL

Bøgeskoven's Bravehart

ÖKL

Heikki

EKL

Fugleskogens KR Bailey

ÖKL

Harry

EKL

Haugtun`s Hfe Chantho

ÖKL

Night Force Up-And-Caming

EKL

Ulsuddens Tyra

ÖKL

Tappra Saga

EKL

Ripudden´s Dixi

ÖKL

Munsterhusets Elli

EKL

Sandlands Axxa

   
       
 

Tidaholm/Gimmene

 

Tidaholm/Hasslekärr

 

Tomas Olofsson

 

Jan Thörnqvist

UKL

Pimen´s Dina

ÖKL

Fugleskogen's CIS Noomi

UKL

Skrämmens F-Atlas

ÖKL

Jokilakian Paavo Nurmi

UKL

Skrämmens F-Maddox

ÖKL

Münstersystrarnas Divine

UKL

Skrämmens F-Tessla

ÖKL

Münstersystrarnas Duffy

UKL

Skrämmens F Tyra

ÖKL

Sondenii

UKL

Skrämmens G-Cesar

ÖKL

Stjärnbergets Abl Mira

UKL

Vägestorps Idun

ÖKL

Suldølen's AES Tullamore

UKL

Your Choice Fabulous Ferrari

ÖKL

Sångbergets Ättja

UKL

Münsterkullens Pigalle

ÖKL

Jaktfjällans Pulver

UKL

Fugleskogen´s EDT Frodo

ÖKL

Sandlands Birk

UKL

Skrämmens G-Iris

ÖKL

Sandlands Beannie